Archiwum - stycznia 2011

linkologia.pl spis.pl

Kredyt na dowod

W przypadku wzięcia kredytu należy także podpisać specjalną umowę kredytową. Aby to zrobić, trzeba dostarczyć bankowi dokumenty, które są niezbędne do oszacowania zdolności kredytowej. Są to między innymi zaświadczenia z miejsca pracy o wysokości dochodów lub decyzje o przyznaniu renty lub emerytury, zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami i składkami ubezpieczeń i wiele innych, które są uzależnione od rodzaju pożyczki. W przypadku kredytu hipotecznego jest ich o wiele więcej niż wtedy, gdy ubiegamy się o kredyty gotówkowe. Banki sprawdzają także dotychczasowe kredyty i regularność ich spłat w Biku. Coraz powszechniejsze są także oferty kredytów na dowód osobisty. Są to specjalnego rodzaju pożyczki, które są przeznaczone na przykład dla osób, które nie mają dochodów lub są bezrobotne. Ze względu na brak szczegółowych dokumentów właśnie takie pożyczki dla bezrobotnych i pochodne mają wyższe opłaty i oprocentowanie, ponieważ bank nie wie, czy w rzeczywistości takie osoby są zdolne do terminowej spłaty zobowiązań.

Kredyt zaufania 25. stycznia 2011 21:08:00 Komentarze (19)
linkologia.pl spis.pl

Kredyt to poważne zobowiązanie – trzeba pamiętać o comiesięcznym spłacaniu rat w określonym terminie i mieć na ten cel zawsze przygotowane środki. Żeby zawrzeć umowę kredytową trzeba także wykazać się dorosłością, zarówno w dosłownym tego słowa znaczeniu, czyli posiadać dowód osobisty, jak i w przenośnym – być na tyle dojrzałym, aby spłata zobowiązań nas nie przerosła. Trzeba dbać o to, aby nasza zdolność kredytowa utrzymywała się na stałym poziomie i terminowo spłacać wszystkie pożyczki. Podobnie patrzy na sprawę bank, jeśli przekonamy go do udzielenia nam kredytu, oznacza to, że daje nam on nie tylko pieniądze, ale i wyraża zaufanie, że kredyty spłacimy bez problemu. Wszystkie szczegóły tego „zaufania” znajdują się oczywiście w umowie kredytowej. W przypadku pożyczki bez bik bank nie ma już takiej pewności, ponieważ oszacowanie zdolności kredytowej nie jest takie łatwe. Dlatego te kredyty są przeważnie droższe w obsłudze, bo bank dodatkowo ubezpiecza się na wypadek, gdyby kredytobiorca opóźniał się ze spłatą rat.

linkologia.pl spis.pl

Przy każdej próbie zaciągnięcia kredytu sprawdzana jest tak zwana zdolność kredytowa. Czym ona jest? Jak wiadomo każdy wzięty kredyt i jego odsetki trzeba regularnie spłacać – właśnie to określa zdolność kredytowa. Jest ona wynikiem obliczeń pewnych działań oraz czynników, które trzeba bankowi przedstawić, aby móc otrzymywać kredyty. Przede wszystkim liczy się ilość zarabianych pieniędzy, jeśli mamy ich mało lub nie wykazujemy dochodów, wówczas pożyczki nie otrzymamy lub będzie ona niska. Liczy się także liczna osób w gospodarstwie domowym, ich wiek, to, czy mają już jakieś finansowe zobowiązania, cel kredytu czy sytuacja gospodarki. Wszystko to wpływa na fakt, czy pożyczka zostanie nam przyznana czy nie. Banki korzystają także z BIK-u, czyli Biura Informacji Kredytowej, które analizuje terminowość i wysokość spłacanych kredytów. Jeśli spóźniliśmy się z ratą lub zaprzestaliśmy spłacanie kredytu, to na podstawie tych danych bank nie przyzna nam kredytu. Wtedy można skorzystać z pożyczki bez bik, które są obecnie szeroko dostępne.

Umowa zawarcia pożyczki 25. stycznia 2011 21:07:00 Komentarze (14)
linkologia.pl spis.pl

UmowaKażda pożyczka jest umową zawieraną pomiędzy pożyczkobiorcą i pożyczkodawcą. Jak każdy dokument musi zawierać określone dane, które identyfikują osoby biorące udział w transakcji, jak i regulamin jej świadczenia. Umowy na pożyczki różnią się między sobą – przede wszystkim na podstawie ich celu, okresu kredytowania czy wielkości wypłaconej kwoty. Długoterminowe kredyty hipoteczne to wymagające wielu regulaminów i zastrzeżeń umowy, do których uzyskania potrzeba wielu dokumentów poświadczających zdolność kredytową. Podobnie jest z kredytami samochodowymi, inwestycyjnymi czy gotówkowymi, które zawierane są na dłuższe okresy. Umowy podpisuje się nie tylko przy bardziej „skomplikowanych” kredytach, obowiązują one także przy wypłacie pożyczki bez bik czy chwilówki. Zawsze pamiętajmy, aby uważnie czytać wszystkie umowy i aneksy do nich, uchroni nas to przed niespodziewanymi kosztami związanymi z obsługą kredytu. Może się na przykład okazać, że monity przypominające o racie będą kosztowały nawet kilkadziesiąt złotych!

Kredyty oddłużeniowe 25. stycznia 2011 21:06:00 Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

Jeśli mamy na swoim koncie kilka kredytów, z których spłatą zalegamy lub robimy to nieregularnie, wówczas dobrym wyjściem może być kredyt oddłużeniowy, który nazywa się także kredytem konsolidacyjnym. Polega on na zebraniu wszystkich dotychczasowych zobowiązań i zamianie ich w jedną pożyczkę ze stałą i przeważnie niższą ratą. Inną zaletą takiej pożyczki jest fakt, że jest ona najczęściej długoterminowa, co daje szansę na spłatę wszystkich zobowiązań. Konsolidacji podlegają wszelkiego rodzaju kredyty: gotówkowe, hipoteczne, samochodowe czy karty kredytowe. Przeważnie są to pożyczki bez bik, ponieważ osoby, które nie poradziły sobie ze spłatą, są zgłaszane przez banki do Biura Informacji Kredytowej. W przypadku kredytów oddłużeniowych, które są przyznawane na okres większy niż 10 lat, konieczne mogą być także zaświadczenia o zarobkach lub przyznanej rencie albo emeryturze i zgoda współmałżonka, jeśli jesteśmy w związku małżeńskim. W niektórych przypadkach banki wymagają także stawiennictwa poręczyciela.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456